خريد vpn فیلترشکن خريد vpn خريد vpn کریو
 سایت عکس عکس هایی از دره ی مرگ امریکا(سری اول) - سایت عکس

عکس هایی از دره ی مرگ امریکا(سری اول) - سایت عکس

right
-----------------------------------------------------------

عکس هایی از دره ی مرگ امریکا(سری اول)

دره مرگ” منطقه ای در کالیفرنای جنوبی، نزدیک صحرای نوادا در آمریکای شمالی است که طول آن ۲۲۵ کیلومتر و پهنایش بین ۸ تا ۲۴ کیلومتر است. این منطقه پست ترین نقطه در نیمکره غربی جهان نیز به شمار می آید. ارتفاع پست ترین قسمت آن ۸۶ متر پایین تر از سطح آب های آزاد […]

دره مرگ” منطقه ای در کالیفرنای جنوبی، نزدیک صحرای نوادا در آمریکای شمالی است که طول آن ۲۲۵ کیلومتر و پهنایش بین ۸ تا ۲۴ کیلومتر است. این منطقه پست ترین نقطه در نیمکره غربی جهان نیز به شمار می آید. ارتفاع پست ترین قسمت آن ۸۶ متر پایین تر از سطح آب های آزاد است. در سال ۱۸۴۹، گروه بزرگی از جویندگان طلا به این منطقه هجوم آوردند و بسیاری از آنان در اثر گرما، تشنگی و خستگی بیش از حد، از پای درآمدند. به همین علت، این منطقه را دره مرگ نامیده اند.
در تابستان، دمای این منطقه به ۵۰ درجه می رسد و گزارش شده است که در سال ۱۹۱۳ دمایش به ۶/۵۶ درجه نیز رسیده بود. این دره، زمستان ها هوای ملایمی دارد. اما دمای شب های زمستانی آن گاهی زیر صفر است. در نقاط مختلف این دره، آبگیرهای نمکی، نمکزارها و تپه های آتشفشانی عجیبی دیده می شود. با وجود این، خرگوش ها، موش ها، کانگوروها، مارمولک ها و جانوران صحرایی بسیاری در آن زندگی می کنند. با شروع بارندگی های اندک بهاری، نیز انواع گل های وحشی، علف و بوته هایی که با زمین های نمکی سازگارند، در آن ظاهر می شوند.
گفتنی است این منطقه از نظر معادن و سنگهای زینتی و قیمتی یکی از مناطق مهم آمریکا میباشد و دیگر اینکه بعضی از بومی های مناطق اطراف دره مرگ بر این باورند که این منطقه توسط پیشینیان نفرین شده است.
از عوامل مهمی که توجه زمین شناسان را بخود جلب کرده، همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید حرکت اسرار آمیز سنگ ها در این منطقه است! سنگ های دره مرگ در ایالات متحده آمریکا خودبخود و بدون دخالت عامل انسانی یا غیر انسانی به طور مرموزی حرکت می کنند. عامل این حرکت اسرارآمیز پدیده های ژئولوژیکی است که هنوز برای دانشمندان این علم شناخته شده نیست!

———————————————————-


۰۸ مرداد ۸۹

سایت عکسعکس هایی از دره ی مرگ امریکا(سری اول) - سایت عکس

حامد فاخر گفته :

سلام
مرسی که به وبم سر زدی.
من وب شما رو لینک کردم.
شما هم وبم رو با اسم خودش بلینک.
مرسی

آوا گفته :

سلام دوست عزیز
وبلاگ بسیار جالبی دارید
ممنون که نسبت به من لطف دارید
با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما.

GreenEmo گفته :

سلام ..خسته نباشی .. وب سایت خوبی دارید..

ستاره خاموش گفته :

سلام
ممنون که به وبلاگم سر زدی
تصاویر جالبی بود و البته اسرار آمیز
موفق باشی

Baby Feeding گفته :

لو کان لی حتى ادنى فکره عن کیفیه تغذیه الطفل من الصعب أن یکون… حسنا ، حسنا ، کنت ما زلت تکون الرضاعه الطبیعیه. ولکن إذا کان شخص ما وحذر لی من تغذیه الطفل ، على الأقل لکنت على استعداد إلى حد ما.کنت أتوقع من وجع والحلمات النزیف. ولکن لم أکن أتوقع أن طفلی یرید لإطعام ۲۴ / ۷ والتی من شأنها أن أکون عاطفیا استنزفت تماما من هذه التجربه. أجد أنه من المؤسف جدا أن یرى طفلی الوحید لی بقره.

سیدعارف گفته :

سلام مطالب و وبلاگت واقعا قشنگ بود . لطفا اگه تونستی آدرس وبلاگم رو تو وبلاگت بذار… خداحافظ

پ گفته :

عالیییییییییییییییییییی بود ممنون

فاطمه گفته :

باسلام و خسته نباشید به شماکسانی که این وبلاک رادرست کرده اید من به شماافتخارمیکنم چون خیلییییییییییییییییی عالی بودمطالبی متفاوت وجذابی داشتید.تشکر

نفس گفته :

باسلام و خسته نباشید به شماکسانی که این وبلاک رادرست کرده اید من به شماافتخارمیکنم چون خیلییییییییییییییییی عالی بودمطالبی متفاوت وجذابی داشتید.تشکر

ارسال نظر9 + = 13

Yahoo Status by RoozGozar.com
0913 364 1225
}